Aktualności

Kancelaria CONCEPT w projekcie MEDICAL HEMP

Pracownicy Kancelarii CONCEPT wspierają strategię sprzedaży oraz kampanię reklamową MEDICAL HEMP, dermokosmetyków opartych na naturalnych składnikach w tym głównym - oleju Cannabis Sativa z nasion konopi indyjskich.

Konopie indyjskie należą do jednych z najdawniej uprawnianych roślin. Ich wykorzystanie jest wszechstronne. Mówiąc o konopiach indyjskich większość osób ma na myśli marihuanę, tymczasem znacznie ważniejsze zastosowanie od zielonych części  rośliny maja nasiona konopi indyjskich. Są one bogate w substancje tłuszczowe, pozyskuje się z nich olej z konopi indyjskich

Włączenie do arsenału leków dermatologicznych oleju z nasion z konopi indyjskich stanowi przykład zwrotu w kierunku medycynie naturalnej. Chemizacja środowiska , nadmierne stosowanie antybiotyków sprzyjają chorobom alergicznym oraz wywołują szereg objawów ubocznych podczas stosowania leków znajdujących się w arsenale medycyny naukowej, medycyny oficjalnej. Stąd też obserwuje się w krajach zachodnich zwrot w kierunku medycyny naturalnej , medycyny chińskiej , medycyny ajurwedyjskiej. 

Olej z nasion z konopi indyjskich cechuje się unikalnymi właściwościami. 75 % jego składu stanowią wielonienasycone kwasy tłuszczowe tzw. witamina F.  Z kwasów tych w skórze powstają prekursory hormonów lokalnych tkankowych, które maja działanie przeciwzapalne immunomodulujące.  Olej z nasion z konopi indyjskich bogaty jest w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Zwłaszcza w witaminę  A, witaminę D,  witaminę E oraz witaminę K.  Bogaty jest w aminokwasy, peptydy i białka. Mnóstwo w nim pierwiastków śladowych. Badania wykonane w moim laboratorium wykazały, że olej z nasion z konopi indyjskich ma działanie antyoksydacyjne oznacza to , że chroni przed wolnymi rodnikami. 

 Piotr Nawrot